Whatsapp

Çatı Kaplamada En Doğal Çözümler

Çatı kaplamalarında %100 doğal çözümler sunuyoruz. Saz çatı ve hasır çatı uygulamalarımız ile mekanlarınızı doğallaştırın!

Doğal Çatı Kaplamaları ile Mekanlarınızda Doğallık Başlasın

Doğal Çatı kaplama uygulaması , mekanı ya da bölgeyi dış etkilerden korumayı amaçlar. İyi bir çatı yağmur, kar, fırtına, haşere, dolu gibi olası durumlarda koruma sağlamalıdır.

Bunun yanında ısı yalıtımı da güçlü olmalıdır ki içerinin ısını rahat yaşanabilir hale getirsin. Tüm bu özellikleri karşılamak için bugün, çinko, metal, kil, çimento, plastik karışımları, bitüm gibi çatı malzemeleri kullanılmaktadır.

Bu çatıların kullanım alanı iklime, ekonomik koşullara göre değişiklik göstermektedir.

Doğal Püsküllü Çatı Kaplama | Çin Otu

Saz Kamış Çatılar Popüler Hale Geldi

Son zamanlarda en popüler çatı malzemesi doğal malzemeler olan saz ve hasırdır. Doğal mekanlara artan talep ve özlem saz çatı, kamış çatı ve hasır çatı uygulamalarının rağbet görmesine neden oldu.

Özellikle yazlık alanlarda çok sık karşımıza çıkan hasır çatı kaplama ve saz çatı kaplama doğal ot çatı kaplama malzemelerinden en çok tercih edilenlerdir.

Doğal Çatı Kaplama Ürünlerimiz.

Kamış Kirpi Çatı Kaplama

  • Kamış Hasır : Kamış hasır rulo ürünlerimiz ile çatı ve gölgeliklerinizi ekonomik olarak yapabilirsiniz. 
  • Bambu Kamış : Bambu kargı ürünlerimiz ile doğal, dayanıklı ve sağlam çatılara sahip olabilirsiniz.


Çatı Kaplamada Neden Doğal Çözümler Kullanalım?

  • Her yerin beton olduğu şehir hayatı kişileri yeterince sıkarken son zamanlarda yazlıklarda da betonlaşma artmaya başladı. Doğaya en yakın olduğumuz alanlar, doğaya gitme nedenlerimizden olan betonun işgali altında kaldı.
  • Üstelik beton yapılar, yazlıklarda kullanılması çok da tavsiye edilmeyen malzemelerden. Bunun ne önemli nedeni zaten nemli ve sıcak bir iklime sahip olan sahillerin ve kıyaya yakın olan yerleşim yerlerinin beton ve cam kullanımıyla daha da sıcak hale gelmesi.
  • Cam, sadece bir dekor ürünü değil ayrıca yansıtıcı olduğu için orman yangınları ve çevresel ısınmalarının da en önemli nedeni. Bu bakımdan pek çok otel bu durumu fark edip doğal çözümler aramaya başladı.
  • Çatı kaplamadaki en doğal çözüm ise yerli bitkilerimiz olan saz ve hasırlardır. Pek çok otel, pansiyon hasır çatı kaplama, saz çatı kaplama, doğal ot çatı kaplama ürünleri bu yüzden tercih etmektedir.

 

Doğal Ot Çatı Kaplamanın Kullanım Alanları

Doğal Çatı Kaplama | Çin Otu

Doğal çatı kaplamadan en çok tercih edilen ve maliyet olarak da en ekonomik olan ürünler saz çatı kaplama ve hasır çatı kaplama modelleridir. Bu modeller, özellikle nemli ve sıcak iklim tipleri için çok uygundur.

Saz çatı kaplama, Türkiye’de doğal olarak yetişen göl kenarında yaşamını sürdüren otsu bitkilerden sazın, el emeğiyle işlenmesiyle ortaya çıkan doğal ot çatı kaplama malzemesidir.

Kendisi de suyu çok seven saz bitkisi, doğal bir nem dengeleyici görevi görür. Bu bakımdan sahillerde şezlonglar için gölgelik olarak saz çatı kaplama ile oluşturulan şemsiyeler tercih edilir.

Hatta istenirse saz çatı kaplamadan yapılan kamelyalar da iki – üç kişilik gölgelikli modeller de bulunmaktadır.

Hasır Çatılar ile Doğal Çözümler Sunuyoruz

Hasır, Türkiye’nin yerli bambusudur. Tıpkı saz gibi göl kenarı bitkisidir. Her iki doğal ot çatı kaplama malzemesi de zaten bu özellikleri ile sıkça tercih edilir. Hasır çatı kaplama ürünler, saz çatı kaplama ürünlerinde olduğu gibi nemi emerek daha serin bir ortam yaratır.

Hasır çatı kaplama ürünleri de saz çatı kaplama ürünleri gibi sahil kesimi için gölgelik, şemsiye, kamelya yapımında kullanılır.

Hasır Çatılar ve Saz Çatılar İyi Bir Yalıtım Sağlıyor

Doğal Çatı Kaplama | Hasır Çatı Kaplama

Saz Kamışları Yalıtımda Diğerlerinden Daha İyi

Şemsiye olarak kullanılan hasır çatı kaplama malzemeleri de saz çatı kaplama ürünleri de güneş ışığını süzerek gölgeliğe ulaşır. Bu bakımdan da tatilde bronzlaşmak için gelenlerin ilk tercihi doğal ot çatı kaplama şemsiyelerdir.

Hasır dekorasyon ve saz dekorasyon ustalarının marifeti ve kullanılan kaliteli ürünler sizlere hem doğal hem de çok iyi yalıtımlı estetik mekanlar sunmakta.

Ayrıca güneşi direkt olarak yansıtmadığı için çevrenin ısısını daha da fazla arttırmaz. Tam da bu nedenden dolayı saz çatı kaplama şemsiyelerin ya da hasır çatı kaplama gölgeliklerin olduğu sahiller, naylon, plastik gibi ürünler kullanılan sahillerden daha serindir.

Gölgelik olarak kullanılan hasır çatı kaplama kamelyaların içi, naylon, cam, çimento gibi yapay ürünlerin kullanıldığı gölgeliklerden daha serindir. Bunun en önemli nedeni doğal ot çatı kaplama malzemelerinin kumu tutup rüzgârı içine alan yapısıdır. Bu doğal ot çatı kaplama malzemeleri hava akışını sağladıkları için gölgeliğin hakkını vererek keyif ve serin vakit geçirmenizi sağlar.