Whatsapp
SAZ DEKORASYON & HASIR DEKORASYON USTASIYIZ

Katlı Kamış Çatılar

Katlı kamış çatılar doğal ve şık görünümü ile her yerde size ve misafirlerinize doğa ile iç içe bir yaşam sunuyor. Katlı kamış çatı modellerimizi inceleyiniz. Katlı kamış çatı fiyatlarımız için bize ulaşınız. Update : 21/08/2021

Kademeli Kamış Çatılar Göz Dolduruyor

Kamış çatıların bir türü olan Katlı Kamış Çatılar ile farklı ve ilgi çekici görünümde bir çatı mimarisi elde edebilirsiniz.

Eski zamanlarda kamış çatılar mütevazı hayatın simgesi iken artık gösterişin ve zenginliğin başlıca emaresidir.

Lüks ve Doğa İle İç İçe Yaşam Alanları

Kademeli Kmaış Çatı

Yüksek sosyal statünüzü gösterebileceğiniz kendinizi iyi hissettirecek çatı kaplamanız ile siz de daha lüks bir hayata yelken açabilirsiniz. Kısa zaman önce Avrupa’da popüler olan bu malzeme önce Rusya şimdilerde ise ülkemizde oldukça popülerdir.

Katlı Kamış Çatı Nedir?

Katlı Kamış Çatı Kaplama

En çok sevilen çatı kaplam türlerinden olan katlı kamış çatı, kamışların birleşmesinden oluşan çatı katlarının katmanlı bir görünüm elde edilecek şekilde döşenmesi ile elde edilmiş çatılardır. Bu çatı özellikle tasarımı ile pek çok kesimce ilgi görmektedir.

Aslında kültür olarak uzak olmadığımız bu malzeme zamanında tüm Türk obalarında kullanılmıştır. Şimdilerde yeniden mimarların ve dekorasyoncuların baş malzemesi haline gelen kamış kaplamalar farklı bir deneyim sunuyor.

Katlı Kamış Çatı Nasıl Yapılır?

 • Üst katman en dışta olacak şekilde çatınızın şekline uygun kamışlar bir araya getirilerek kamış çatı şablonu oluşturulur. Ardından en alt katmandan başlanarak her katman daha dışta olacak şekilde çatı malzemeniz bölüm bölüm çatı çerçevenize giydirilerek bu benzersiz görünüm elde edilir.
 • Dayanıklı ve doğal malzemenin kullanılması hem size uzun yıllar koruma sağlar hem de insan sağlığına tamamen uyumlu malzemesi ile misafirlerinizi ya da ailenizi kaliteli bir yalıtıma kavuşturur.
 • Kamış katlı çatı kaplaması işi usta eller tarafından kısa sürede uygulanabilir. Yani katlı kamış çatınıza kavuşmak için günler süren bir işçilik ile uğraşmanıza gerek yok. Firmamızın ustaları sayesinde en kısa sürede dilediğiniz çatı modeli yine dilediğiniz malzeme ile sizlere teslim edilir.
Katlı Kamış Çatı Kaplama

Katlı Kamış Çatıların Avantajları

 • Kamış çatılar pek çok avantajı beraberinde getirmektedir. Bu avantajlar hem cebinize hem de ruhunuza dokunmaktadır. Unutmayın, bugünlerde yapabileceğiniz en dekoratif yatırım katlı kamış çatı olabilir.
 • Tamamen doğal malzemeden oluşması
 • Bakım ve onarım maliyetlerinin cüzi rakamlarda olması
 • İnsan sağlığına tamamen uyumlu oluşu
 • Tüm alanlara uygulanabilir olması
 • Dilediğiniz modele göre şekillenebilmesi
 • Kışın ılık yazın ise serin bir ortam sağlaması
 • Uzun süre dayanıklı olması ile güvenilir bir malzeme olması
Katlı Kamış Çatı Kaplama

Katlı Kamış Çatı Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Katlı kamış çatınız dilediğiniz tüm alanlara uygulanabilir durumdadır. Ancak bu işin en önemli noktası usta ellerde tecrübenin dayandığı bir firmaya işinizi teslim etmektir.
 • Çatı kaplamanızı aldığınızda ustalarımızın tecrübesini ve müşteri odaklı çalışma prensiplerini gördüğünüzde doğru tercihi yaptığınızı daha iyi anlayacaksınız.

Kamış Çatılar Hakkında Az Bilinen Gerçekler

 • insanlar arasında gezinen kamış katlı çatılar  içinde kemirgen ve böceklerin yuva yaptığı bilgisinin yanlış olduğunu da belirtmek isteriz. Kamış malzeme içerisinde boşluk olmayacak şekilde sıkı yapıda yapılmaktadır. Bu sayede çatınızda hiçbir şekilde zararlılar barınamayacaktır.
 • Çatının malzemesi hem çok hafif hem de dayanıklıdır. 1 metrekaresi sadece 35 kilogramdır. Kamış hem ucuz hem de bol bulunan bir malzemedir. Aynı zamanda dayanıklıdır.
 • Malzemeye işlenen yangın geciktirici sayesinde kamış katlı çatılar ile tüm risklerden en yüksek düzeyde korunmuş oluyorsunuz. Dile kolay 50 yıl ömrü olan bir çatı malzemesine hem uygun fiyatlar ile hem de en üst performans ile kavuşabilirsiniz.

Katlı Kamış Çatı Fiyatları

Her Bütçeye ve Zevke Özel Fiyat Çözümleri

Katlı kamış çatı fiyatlarımız kamış çatı yapılacak alanın büyüklüğüne ve çatı eğimine bağlı olarak değişmektedir. Size uygun çatı tasarımı ve malzemesi için firmamız ile hemen iletişime geçebilirsiniz.

Katlı ve kademeli kamış çatı fiyatlarımız ve modellerimiz hakkında detaylı bilgi almak için bizlere ulaşınız.